basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Baker university hired its first coachj in?
what is the definition of sin
if a baking tray is 700mm by 600mm, how many of 25cm in diameter can fit into the baking tray?
can someone please help ? (:
why are fossils of clams more numerous than those if the worms or cnidarians ?
What cruel action did macbeth order to insure his status
7 facts about water of southwest region
what are vertically opposite angles
If an ant runs randomly through an enclosed circular field of radius 2 feet with an inner circle of radius 1 foot, what is the probability that the ant will be
Identify two ways of changing the strength of an electric force