Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

bob's family has completed 40% of a trip. they have traveled 20 miles. how far is the trip?​
what is the atomic number of an element based on
yall pls help i would be very happy :)) Ill also give brainliest! Which equation below would be perpendicular to the line x=5 a. y = 1/5x b. y = 3 c. x =2 d.
Help ASAP giv 18 points
what is the effect on the graph of the linear parent function, f (x) = x, when f ( x ) is replaced by f (x +5)
HALLPPPPPP PLSSSSSSSS
The ratio of men to women working for a company is 5 to 7 if there are 133 women working for the company what is the total number of employees
The negative effects of include flash floods, mudslides, and droughts.
Which is a factor pair of 72 ? A. 12, 6 B. 14, 5 C. 23, 4 D. 24, 2
This is probably really easy but, I would like if someone told me the answers because I can’t decide on my choices. Please answer quickly it is due today! This