zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

9 more than one-fourteenth of some number,W can be expressed algebraically as
1) Consider this three-digit sequence: 943. Is the first digit the largest or the second digit the smallest, AND, is the third digit even or the first digit odd
Why cigarettes are common all over the world?
what is the suface area of a volleyball with a circumference of 25 inches
What does Bertie mean he uses bother and trickle
Your record bicycle pace along a favorite trail is 16 mph. On a recent ride, you traveled the 25 mile route in a time of 90 minutes. What was your average speed
When people use plastic combs on their hair the comb s become negativly charged?
Which type of transformation does NOT result in a figure that is congruent to the original one?
Which of the following scenarios would most likely be considered situational irony? Answer is Renée was elated when they handed her the first place spelling
9 days ago the area covered by a mold and a piece of bread with three square inches today the mold covers 9 square inches find the change of rate