greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

is d/t=r an equivalent equation to d=rt
In the human body, oxygen is absorbed by the lungs and nutrients are absorbed by the small intestine. In a single-celled organism, this absorption directly invo
Is there a difference between a sheep flock and fold?
How did the bitter rivalry between the us and the soviet union develop after world war ii?
What are the products of semiconservative replication for a double-stranded dna molecule?
Complete this equation for the dissociation of NH4NO3(aq).
Charlie is at a small airfield watching for the approach of a small plane with engine trouble. He sees the plane at an angle of elevation of 32. At the same ti
Which one is it? A. B. C. or D. Please show work
Read the passage below carefully and then choose the correct answer. "Beware the ides of March." The word in "ides" means? (This is from Julius Caesar)
Who has the most real power in the senate?