st0efnain4serosila st0efnain4serosila
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

A family of four goes to a salon for haircuts the cost of each haircut is $13 use distributive property to find the product 4*13 for the total cost

Respuesta :

OTFxKALEB
OTFxKALEB OTFxKALEB
  • 02-12-2016
4 X 13 thats all you have to do mark me as brainliest if you could

Answer Link
apologiabiology
apologiabiology apologiabiology
  • 02-12-2016
4*13=4(13)=4(10+3)=4(10)+4(3)=40+12=52

total cost is $52
Answer Link

Otras preguntas

A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Determine the structure of the six uds states. a) Linear b) Tetrahedral c) Trigonal planar d) Octahedral
day of the builders:would you done the same thing if you were the narrator?
curtis needs 3 L of purple paint. Ratio of red to blue paint is 3:2. find the amt of red and blue paint he needs
Keri earns $48 every 3 hours. Write an equation for the proportional relationship where t is the time in hours and y is the earnings. Enter the correct equation
What is the slope of (-8,1) (6,8)
Sale 70% OFF! Gwen wants to buy a laptop computer. The original price is $720. What is the sale price?
6 The Clause Exercise 24. Clauses. (1) In the first blank, write n. if the italicized clause is used as a noun, adj. if used as an adjective, or adv. if used as
how did fudalism bring order to europe
Identify the reagents a-i that you would use to accomplish each of the following transformations. a) CH₃CH₂OH a→ CH₃COOH b) C₆H₆ b→ C₆H₅Cl c) CH₃CH₂COOH c→ CH₃C