Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

What was the goal of hitlers "final solution"?
Who is to blame in macbeth?
What caused colonists to call themselves patriots or loyalists?
What is the name of the bodys largest artery?
which event began in 1799 when napoleon became leader of france
a popular fast food restaurant sella on average 18 orders of fries every 3 mins based on this information how many orders of fries does this restaurant sell in
Silverpoint is _____________
provide five benefits from the services you know
-2a(a+b-5)+3(-5a+2b)+b(6a+b-8)
From a population of red brown orange yellow and green butterflies only the red and green ones survive since they can blend into their environment and reduce pr