loldiscordman467
loldiscordman467 loldiscordman467
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Guys can you help me please :( ASAP

Guys can you help me please ASAP class=

Respuesta :

appiahrosemary571
appiahrosemary571 appiahrosemary571
  • 04-05-2021

Answer:

The answer is 25 + 11

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

What does the word scale mean in this sentence? He must scale a tall ladder to reach the roof.
3) The bakers at Healthy Bakery can make 280 bagels in 5 hours. How many bagels can they bake in 15 hours? What was that rate per hour?
For each phenotype of sulleys species, list the possible genotypes ( I have no idea about the genotypes so if you can kinda explain it that would help thanks )
What is embryology? Your own word
8. Write a quarter million in scientific notation.
Find the perimeter of a rectangle with sides 3x + 6 and -2x -8​
At a bakery, Riley bought 3 bagels and 2 muffins for $7.25. Karen bought 5 bagels and 4 muffins for $13.25. What is the cost of each item?
In which number does the digit 2 have a value that is ten times as great as the value of the digit 2 in the number 135,284?
Read the thesis statement from a student’s informative essay on George Washington. General George Washington gained valuable military experience in wars and bat
2 Which of these is an example of narrative writing? A Autoblography B Recipe С News article D Five-paragraph essay​