BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

(b) State the unit of volume in S.I. system and define it. 4.​
Solve this question:Зх <-24
Given equation x-y=2. Find x and y.​
It’s not A it’s wrong dose anyone know the answer
Make questions with “How much" or "How many” for the following sentences Ken made three cakes for me.
Point A is located at (1, 5), and point M is located at (-1, 6). If point M is the midpoint of AB, find the location of point B.
What effect do long and complex sentences with several clauses have on a story’s pacing?
Can you help me? Please
On the map below, the star is marking which of the following bodies of water?Mediterranean SeaPersian GulfCaspian SeaBlack Sea
Select the correct answer. Which of these phrases defines setting? O A. the time, place, and conditions in which a story occurs OB. the attitudes or moods of th