Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

multiplying polynomialshelp me pliss Wich the correct answer​
Which image best illustrates diffraction?
3m - 2n= 12 Rearrange the equation so N is the independent variable M =
“Deme cambio de un dolar, por favor” dijo el cliente llamado Bob. – “Lo siento” dijo la señorita Jones, la cajera, después de buscar cuidadosamente en la caja,
simplify 2(5+3x)+(x+10)
can someone pls help me?? i have to write a blog about a social issue that is important to me! Here is an attachment of what I have to do! WILL GIVE BRAINLIEST!
In alternate leaf patterns, how many leaves are produced at each node? TWO Three Zero One
8. Please type the correct conjugation for each verb. Make sure your answers are in lower case including the first letter. The verb is correr Yo (1 Point) Enter
How can this expression be written another way? 30x + 100 Factor using the distributive property and the greatest common factor to write an equivalent expressio
If angle C measures 5(6x + 5) degrees, and angle A is 295 degrees, what is x?