Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

A skier is trying to decide whether or not to buy season ski pass. Daily pass cost $77.. A seasons pass cost $400.. this year would have to rent skis with eithe
A student obtained a clean, dry graduated cylinder and a large piece of metal. He fills the cylinder with 28.1 mL of water. He then weighs the metal and finds t
41 2/3 divined by 4 1/4
4. What is the crux of a political institution?
how many foods need to be cooked at temperatures above 150 degrees to be safe?
Try to make 0.90 cents using exactly 11 coins. What are the coins?​
The endpoints of AB are 8 and 16. Find the coordinate of the point P that partitions the segment in the ratio 3 : 1 The coordinate of point P is
At its most basic level, data is stored as binary numbers. O False O True
How do oceans play a part influencing our Earth systems?
two figures are similar and the scale factor is 2/3. If a side of the larger figure is 12, then the corrosponding side in the smaller figure is? 6 8 12 18