Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which is longer 635 millimeters or 535 centimeters ?
Propane and oxygen react according to the equation: C₃H₈(g) + 5O₂(g) → 3CO₂(g) + 4H₂O(g). How many grams of water can be produced from the complete combustion o
names is often given to the journey of africans who were brought to the americas as slaves?
What is does the phrase foe to ambition.
Randal answers 96 out of 120 questions correctly on a science exam. What percent of the questions did Randal answer correctly
Simple Machine Lever: A ________ that pivots on top of a fixed point called a _______.
Each verb below, one noun does not go with it. Which one? 1/ discover ( the truth, a cure, DNA, gold ) 2/ make ( cars, a discovery, a phone call ) 3/ tell ( hel
when gravity causes a huge amounts of rock or soil to be carried down a slope this form of erosion is referred to as a
when gravity causes a huge amounts of rock or soil to be carried down a slope this form of erosion is referred to as a
Describe what happens when blood in capillaries flows past cells