Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Urgent please help only num 2
5-(-1)÷-2-2=-3/2 I could really use the answer to this.​
Pls help photo included !!!!
I need 10 examples with witnesses and dates, that show Louis Riel’s insanity. (I have a trial project)
What is the reason human beings have dreams? Has anyone ever had a dream where they can fly with out wings?
Azuza making space for the pool table that will go in the game room the scale drawing shows the length of the table as 2 inches the scale of the drawing is 1 i
What is the name of the man who had more than 400 patents and best represented the age of inventions
How to find the point that is equidistant from (5,-5) and (1,1)Please show me how and not just give me the answer!
what role does the profit motive play in a market economy?
Which of the following products has the government helped to innovate? Select all that apply