jaelynmoore7 jaelynmoore7
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ten pounds of fruit costs $9.04. The pears cost $0.99 per pound and the apples are $0.56 per pound. How many pounds of pears were purchased

Respuesta :

imslowhelpmelol imslowhelpmelol
  • 03-03-2021
hope it helps you sir
Ver imagen imslowhelpmelol
Answer Link

Otras preguntas

Organism that lives in or on another organism often with harmful side effects but without benefits is what?
Why do some screws have flat tips?
Find the quotient. Write your answer in simplest form. 1/3 ÷ 6= 1/18?
The Gettysburg Address inspired the upheaval and tensions in French-controlled Hispaniola. True False
Simplify x^2+3x-4/x+4
Thailand—formerly Siam is in Southeast Asia. correct incorrect
My dog is just driving me up a wall; I can hardly stand his super-duper loud barking. would it be semi-formal formal or informal
Compare the two fractions using <, >, or =. 1/2____7/15
Which of the following fractions is equivalent to 10/12 ? A.4/5 B.20/30 C.40/48 D.12/14
The waves produced by earthquakes are known as seismic waves.