frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

Given the geometric sequence an = 2(−3)n − 1, which of the following values for n lies in the appropriate domain for n?
Subtract. −24−(−19) Enter your answer in the box.
163 in =____yd___ft___in
Fill in the blank with the correct verb to make sure the sentences are consistent. Small towns _____ up around the railroad lines, but more towns ____ as th
Large- scale floring of rocks during the process if mountain biulding is characteristick of ____ metamorphism
what audience do the ads critics want to appeal to and why
Can someone help me with this please
There are 42 pairs of shoes at the skate rental office.How many individual shoes are there in all?
The triangle shown here appears to be, A) acute. B) equiangular. C) obtuse. D) right.
who is the only is president to be elected to more than two terms