moty5566
moty5566 moty5566
  • 02-03-2021
  • Physics
contestada

can you help me answer this please​

can you help me answer this please class=

Respuesta :

akleae akleae
  • 02-03-2021
It is number 1 i now this because I took the test
Answer Link

Otras preguntas

Does trading two cookies for two granola bars show a gain from trade
Betty has an order for 160 bows. She can make 16 bows per day.which is a reasonable conclusion?
A nurse is advising a pregnant patient who has a substance abuse problem about a contingency management program. Which statement identifies an aspect of this ty
In modern times, news outlets have no shortage of stories about violence, a theme prevalent in Animal Farm. Read the following excerpt from another mock news ar
Find the product: − 3/5 (− 14/9 )
Hey who ever can help me, I give 25 points
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mix priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix? A) $0.32 B
What is the equation of a line that is perpendicular to 2x+y=−4 and passes through the point (2, −8) ? Enter your equation in the box.
What is the name of eakins painting that is similar to the Gross Clinic? In what ways is it similar?
decrease £250 by 15%