ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

The capacity of a cylindrical water tank is 539 litres. If its height is 1.4 meter then find the radius of the base.​
help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee please brainliest for the first answer
two way frequency table!! giving points!!
These are pairs of guide words that would appear at the top of the left and right pages in a dictionary. Use the drop-down menus to pick the word that is found
in which section of the play does my lamb display signs of lomeliness and disappointment ? what are the ways in which mr lamb tries to overcome these feelings?​
Please help ! Will give brainliest
“Victoria walked from the car dealership to the pet store and then from the pet store to the bicycle shop. Hot fat did Victoria walk in all?” PLEASE HELP WILL
A company's stock was selling at $20 a share. A month later, it was selling at $26 a share. What is the percent gain?
In 2001, the population of Mumbai was about 1.3 crores. It is the same as? (Hint: 1 crore=100 lakhs)Please help meeee (•‿•)​
Which of these pairs of functions are inverse functions? and and and and