lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the five ways to prevent tooth decay and gum disease?
Express the concentration of a 0.0610 m aqueous solution of fluoride, f–, in mass percentage and in parts per million. assume the density of the solution is 1.0
Traditional college-age people (18-25) feel less effect from alcohol than older adults who drink the same amount answer
In the reaction that builds a fat,________ groups react with ________ groups
Why is there so much disagreement concerning the definition of “family?
Harriet paid $349.65 for 7 fruit trees . If each of the trees cost the same what is the cost for one tree
The contemporary social movement with the slogan "fight for 15" seeks a $15 minimum wage and unionization. this attempt to mobilize and make gains for workers c
In the Declaration of Independence, who (specifically, name the person) do the Colonists blame in the for the problems the Colonies are having with Britain? How
Explain THREE strategies which local municipality is implementing in addressing the issue of lack of clean water caused by human factors
Detroit is known for manufacturing cars. las vegas is a center for gambling and entertainment. los angeles is the movie making capital of the world. the san fra