tireshiah7
tireshiah7 tireshiah7
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Elijah buys 5 pens and 4 pencils for $18.50. He may also buy 3 pens and 6 pencils for $16.50. How much does one pen cost?

Respuesta :

Rosa922
Rosa922 Rosa922
  • 01-11-2016
pen's cost = 2.50.
pencil's cost = 1.50
Answer Link

Otras preguntas

1.4 Determine the area of the base of the tin in square meters You may us the formula: A = πr² Hint: radius = half of diameter π = 3,142 (3) 1.5 Determine the a
WILL GIVE BRAINLIEST FOR QUICK ANSWERS!! I RATE WELL FOR GOOD ANSWERS!!
10 of the blocks are placed on top of each other to form a tower
Internet communication is a revolution in the field of communication. Justify​
What are five real life examples of Volume expansion ​
please break this down and explain in detail
answer this question faster
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
What color is the sky
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!