moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

What is the verbal description for y=3x-2
Bonjour,après avoir écrit ce texte en français je dois le traduire en anglais.Merci à ceux qui prendront la peine de m'aider. Un endroit très sympathique pour g
Why did people believe Osiris was great for them?
HELP ASAP PLEASE I HAVE 3 MORE MINUTES will mark brainliestWhat are the 8 principles of design and how do artists use these?
Shawn charges $15 per hour cow mowing lawn. How many hours did he work last week if he spent $45 on gas and saved the remaining $285?
What comes next? 131,517,?,123
A little towns population is growing at an annual rate of 7.5%, annually. What is it’s growth rate per 3 years? Per 5 years? Round to the nearest tenth of a per
What does the term ”spoils system” mean? A) a system the Supreme Court uses to determine which cases they will hear B) the practice of rewarding loyal par
PLEASE HELP ME!!!! I CANT DO THIS!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!! Divide 27x^3 − 72x^2 + 36x by 9x. A. 3x^2 − 8x + 4 B. 3x^2 + 8x − 4 C. 3x^3 − 8x + 4 D. 3x
Write as many equivalent expressions to 3/4(4x-8)+1/4(4x-8)