lenaren1213
lenaren1213 lenaren1213
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If one pear costs 3$ how much of a pear can you get for 1$?

Respuesta :

vincentphxm74902
vincentphxm74902 vincentphxm74902
  • 02-02-2021

Answer:

1/3 of a pear

Step-by-step explanation:

Answer Link
andriamikava andriamikava
  • 02-02-2021
1/3 of a pear hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Which audience members paid the most for admission at public theaters? those who sat in the gallery those who sat in the pit those who stood in the courtyard al
What is the difference between weight and mass? mass and weight are both intrinsic properties of an object. if you multiply the mass of an object by the acceler
Can someone explain how to do these problem and the formula
All of the above ???????
What does globalization threaten ?
Suppose you were traveling west from he Mississippi river to the pacific coast in terms of elevation describe the land on your route westward
If you have a quarter of a pie and you cut it in half, what fraction of a pie would each slice represent? enter the numerator followed by the denominator, separ
if g = 1/5 how much is 15 g
Find three different surfaces that contain the curve r(t) = t^2 i + lnt j + (1/t)k
What word does the author repeat four times in these lines? From night Elie Wiesel