12diamondqueen
12diamondqueen 12diamondqueen
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Rosa filled her car’s tank with 9.8 gallons of gas. Each gallon costs $3.85. How much did Rosa spend on gas?

Respuesta :

Jupiter09
Jupiter09 Jupiter09
  • 02-02-2021

Answer:

$37.73

Step-by-step explanation:

Answer Link
maripala6988
maripala6988 maripala6988
  • 02-02-2021

Answer: $37.73

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blanks with the correct present tense form of the reflexive verb in parentheses. Remember there are two parts to a reflexive verb. Ricardo y Teresi
Read and choose the option with the correct answer, based on what you learned from the lesson. Mi nombre es Estela. Yo tengo que poner y quitar la mesa y lavar
Megan makes orange juice for a restaurant. On Monday she uses 9 3/4 pounds of oranges. on Tuesday she uses 2/3 as many pounds. How many pounds of oranges does s
Please help! Suppose you had d dollars in your bank account. You spent $12 but have at least $51 left. How much money did you have initially? Write and solve an
I NEED HELP ASAP PLEASE!!!!!Which equation does the graph of the systems of equations solve? 2 linear graphs. They intersect at negative 1, 1a) 3x + 4 = −2x −
which is the better buy $12 for 4 rentals or $11 for 3 rentals
Which number represents Lesotho? A. 40 B. 41 C. 46 D. 47
Why does single parents have more of a challenge raising children?
what is the lcm for 7,14,16
Can someone simplify this fast?