faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

the ratio of boys to girls in the class was 3:5. if there were 24 total kids in the class, how many girls were there?​
Calculate the rate of change for the interval 45
A punnett square charts the separation of alleles into what?
Feld defines success as being _____. A. wealthy B. attractive C. hard-working D. well-read
What is an example of fixed cost? A. Place Cards B. Table Rentals C. Floral Centerpieces D. Photography
A classroom globe has a diameter of 18 inches.   Which of the following is the approximate surface area, in square inches, of the globe? (Surface Area = 4r2)​
PLEASE HELPPPPPP 100 points
How has technology helped decrease air pollution in recent years?​
two-piece plants with yellow peas are crossed most of their offspring have yellow piece but about 25% of The Offspring have green peas for pea color yellow is t
What is digital technology