nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

during the korean war what prevented the southern part of the peninsula from falling permanently to the invading forces?
when a postitive charge is placed in a electric field the field will
Can someone help me write a graduation speech, PLEASE!!
Why do people tend to cup their hands around listeners' ears when whispering to them?
What is the total number of molecules represented by the following equation? 2C4H10(g) + 13O2(g) 8CO2(g) + 10H2O(g)? A 18 B 4 C 15 D 33
Which aspect of the Korean War indicates that it was a part of the Cold War as well as a civil war? A. Many of the troops who supported North Korea were Chi
Dragonwings chapter 12. Dose any one ☝ know any of these questions?
Nurses are held responsible for the commission of a tort. the nurse understands that a tort is:
Which of these is a good guideline to follow when designing a presentation slide show? Use dark backgrounds Avoid large type Avoid fancy fonts Use only one
Como escribir madubulas correctly