shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

The theme of this passage from the Declaration of Independence is best described as: (5 points) connections and correspondence were interrupted many attempts we
When you add 18 to 1/4 of a number you get the number itself
Henry is considering purchasing a mountain bike. He likes two bikes: one costs $500, and other costs $600. He tells his dad that the bike is more expensive is m
Kevin claims he can draw a trapezoid with 3 right angles.Is this possible?explain
1.5 as a mixed number in the simplest form
have 90 questions got 18 wrong what's percent for correct
Which of the following will most efficiently provide products? a market economy with one producer a market economy with many producers a command economy with on
find the domain of a rational expression (x^2-16)(x-7) / (x+4)(x^2-49)
cuando estás muy cansado (a) por las mañanas , ? qué haces
What places are likely to support a large consumer population? A. regions that receive abundant sunlight B. areas that have many scavengers and decomposers C. e