shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

President of Haiti who was forced into exile
An atom of chlorine has several valence electrons in its a. second shell. b. first shell. End of exam c. third shell. d. nucleus.
Lisa has entered a check payment of $213.75 in her checkbook. If the old balance was $794, what is her latest balance?
what are some natural events that have caused changes in earth´s climate
Simplify: 43-2[6+(3+2)]
what times 5 equals 70
Anyone good at Linear Equations and Intercepts if so please help. This stuff makes me feel stupid. What are the intercepts of the line? A. x-intercept: 0; y-i
Which of the following words means "very soft"? a. Piano b. Pianissimo c. Forte d. Fortissimo
Naturalism extends the concepts behind realism in that it a. tries to imitate reality in a believable way. b. creates real situations in a natural setting. c.
How many miles did Alexander the Great march