Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2014
  • Mathematics
contestada

what is the cost per unit

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 01-12-2014
The cost per unit is

(cost for the whole batch of units) divided by (number of units in the batch)
Answer Link

Otras preguntas

The heads of which presidents are carved into Mount Rushmore?
What is the symbol of the Republican Party?
If you are standing in front of 1600 Pennsylvania Avenue, what are you looking at? a. the Capitol building b. the Metropolitan Museum of Art c. the White Hou
Who was the first woman to run for vice president on a major party ticket? a. Sarah Palin b. Geraldine Ferraro c. Patsy Mink
Believing that all football players are academically challenged, that all African Americans are great athletes, and that all women can cook well are examples o
What do tire treads, rubber mats, automobile breaks, and tennis shoes have in common. -They reduce friction -they are lubricants -they increase friction -the
Rule for the relationship between certain quantities. Domain Origin Formula Term
What do tire treads, rubber mats, automobile breaks, and tennis shoes have in common. -They reduce friction -they are lubricants -they increase friction -the
Who was Samuel F.B. Morse?
The 555-foot-tall Washington Monument in Washington, D.C., is an example of which of the following types of structures? a. pyramid b. geodesic dome c. obeli