shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

what is the height h of the parallelogram
Which molecule is used by cells as an energy source? A) ATP B) DNA C) phosphate D) oxygen
which best explains how brutus language effects the mood of the scene
August 1, 2009 Dear Ms. Kent: Two weeks ago a strong thunderstorm damaged the football field at Johnston Middle School. This weekend students from the s
Understanding cause-and-effect relationships can help the reader __________. A. make predictions about the plot B. develop a mental picture of the setting C. u
HELP PICTURE IS SHOWN
If the measure of ÐDCB = 100°, and ÐDAC = 20°, what is ÐCAB?
Maren is preparing to write a book report on The Giver. She wants to consider different ways to approach the writing of the report. Which brainstorming techniqu
Which of the following had the greatest effect on economic recovery? Coolidge's cutbacks Hoovers' policies FDRs' New Deal World War II
How to tell the difference between a gerund and a participle?