msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

During a windstorm, part of the top of a flagpole breaks off. The broken top portion touches the ground at an angle of 65degrees 14feet from its base. How tall
what are the similarities between insects and humans
what is tn=6n-9.5,t15
A cable is lifting a construction worker and a crate. The weights of the worker and crate are 965 N and 1510 N, respectively. The acceleration of the cable is
How do round, spiral, and rod-shaped bacteria look like?
Give an example of oxidation reaction which can be a nuisance
The area of a square field is 200 square feet. What is the approximate length of each side of the field? Round your answer to the nearest foot.
Which word in the sentence is the appositive? My older sister Maria is learning how to drive a car. A. sister B. learning C. Maria D. car
Simplify (7-8i)+(-12-4i)
What is one half added to three tenths