jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

What Is a Zionist? Please help me :)
Which of the following is the equation of a line parallel to the line y=3x+2, passing through the point (10,1)? A. 3x - y=29 B. 3x + y=29 C. -3x - y=29 D. 3x +
How do you find the length of a circle in geometry?
What Should I Know About Nigeria?
Find the next two terms in the following sequence. 13, -5, -35, -77,...
Is Obesity Really a Big Problem in America? Please help me :)
[(24+16) divided by 8 times 5)]=? Please answer pllleeeaaaasee.
What Should I Know About Nigeria?
What is the given equation in logarithmic form of 7^4=2,401?
Solve the equation: 1/4 + w = 6 1/3