davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

can someone plz help me in this i already poster this but no one helepd
What percent of 71 is 90? of 71 is 90.
What is the area of a rectangle with vertices at (6, −3) ​, ​ (3, −6) ​ , (−1, −2), and (2, 1) ?
A triangle has vertices at (1, 1), (1, 4), and (-3, 4).What are the coordinates of the circumcenter?​A. (-1, 2.5)B (-1/3, 3)C (0, 3)D (1, 4)
The sum of four consecutive integers is -18. What are the four integers?
What is the underlying message in the rap dear moma by Tupac Shakur
evaluate 0.3y + y/x when y = 10 and z =5
pls help me yall (-。-; [Choose all the answers that apply!] Earth's water: is reused and recycled is mostly freshwater is strongly attracted to other materials
Who was the king of the titans?
A 30m high pole was standing at a point of the length side of a rectangle garden. If the angles of elevation of that pole form end points of that length are fou