rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

what is the genotype for white chickens ​
What is the equation of the line (in point-slope form) that is parallel to y−8=−(x−2) and passes through the point (−2,4)?
A small theater had 7 rows of 26 chairs each. An extra 9 chairs have just been brought in. How many chairs are in the theater now?
Help me please!!!!!!!
Are there unions in South Carolina
which is a product of the light reaction ?
why did the missouri compromise need to be repealed for this new law ?
when determining the type of network a business needs, network designers only have to talk to the highest-ranked employees TRUE OR FALSE
The bork nomination in the 1980s gave rise to a new term in washington's political lexicon—"to bork," which refers to the act of challenging a president's nomin
Simplify: (x-4) (x^2+3x+5)