JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Adam drove 448 miles in 7 hours. If he drove at a constant rate, how far did he travel each hour?On the double number line below, fill in the given values, then
Complete the chart by dragging and dropping the correct meaning into the third column to match the term in each row and then write a sample sentence in the four
If humans evolved from monkeys, why are there still monkeys?
What is the difference between income and wealth? How do people obtain wealth in the United States? -Sociology
whats was interesting about medicine during primitive society
Name the three types of drawings that are used to illustrate the molecules in model 1?
3x+4=10 in a sentence
What is the difference? 9/4 - 1/7​
When a stem cell differentiates and changes in size and shape, specific genes are being(1 point) expressed. spliced. transcribed. copied.
PLEASE HELP!!!! Question 7 of 25 Does this graph show a function? Explain how you know. O A. No; there are yvalues that have more than one x-value. OB. Yes; the