UsamiChan
UsamiChan UsamiChan
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

this must be easy for yall but i wasnt at school when they taught this..

this must be easy for yall but i wasnt at school when they taught this class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

7 minutes because 7/14 = 2

Answer Link
daniellarivas8
daniellarivas8 daniellarivas8
  • 03-12-2020

Answer:

63

Step-by-step explanation:

because if 2 laps is 14 minutes then divide 14 by 2 and you get 7 then multiply 7 x 9 and you get 63 minutes

Answer Link

Otras preguntas

A large 2 topping pizza l costs $2 more than a medium 3 topping pizza m what is the dependent and independent variable
What does it mean to evaluate an expression in math?
What does it mean to evaluate an expression in math?
Ls 5/6 closer to 1/2 or 1/4
The ____ brought iron weapons to greece
A family want to go on holiday for 2 weeks how much will it cost
A physically active life typically begins in A. the comfort of an indoor fitness facility. B. childhood. C. adulthood. D. a wellness practitioner
HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY TITLE II--INJUNCTIVE RELIEF AGAINST DISCRIMINATION IN PLACES OF PUBLIC ACCOMMODATION SEC. 201. (a) All pe
A tree limb hangs 5 1/4 feet from a telephone wire the city trans back the branch before it grows with in 2 1/2 feet of the wire will the city of la the tree to
Which of the following are not considered to be primary users of financial statements in countries outside the u.s.?