danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

How much heat, in kJ, is required to melt 54.0 g of ice at 0°C into water at 0°C if Hfus for water = 6.01?
Identify the figure formed by the net. •Square pyramid •Hexagonal prism •Cylinder •Cube
​polly thinks that her father and mother have been replaced by two people who are simply acting as her father and mother. she believes that someone found people
In order to begin the process of fat digestion the fat globules must be
When managing a suspected terrorist/criminal incident special emphasis should be placed on?
What is the characteristics of a spear phishing message
A hotel has $504 to buy new pillows. If the cost of each pillow is $6, how many pillows will the hotel be able to buy? A) 78 B) 84 C) 88 D) 96
Length of the year is equivalent to the time it takes for one
Proofreading always come after drafting of an essay
What is the Value of Y?