rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Students at a high school were asked about their favorite outdoor activity. The results are shown in the two-way frequency table below. Fishing Camping Canoeing
If t8 = 4 and t12 = −2, find the first three terms of the arithmetic sequence.
Find the maximum value of P= 4x + 5y Subject to the following constraints :
list charasteristics of athenosphere
According to the tide table below what time of day will the highest tide occur?
Why was the battle of Stalingrad a turning point in the European war
Factor the polynomial by its greatest common monomial factor.
An economic term that describes happiness and its hard to measure in numbers is
Which russian tsar transformed thr royal residence in St. Petersburg, the Hermitage, into a center of culture, painting, and the performing arts
EXTRA POINTS! FIND THE MISSING DIMENSION! NEED ASAP