jasminejazzywazzy
jasminejazzywazzy jasminejazzywazzy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

mommarich53105 mommarich53105
  • 03-12-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

becuase that's the answer lol

Answer Link

Otras preguntas

What is the ratio of the number of people who watch wanr 22 % compare to wcln 24 %
Evaluate 3ab for a = 2 and b = 3. 6 9 18
Looking at a cell under a microscope, you note that it is a prokaryote. How do you know? (1 point) (a)The cell lacks cytoplasm. (b)The cell lacks a cell membra
1. What would be the easiest way to create a rough or detailed texture in Inkscape? ( (1 point) Simplify the drawing. Add nodes with the Node Tool. Add filt
A force that acts on an object but does not touch it is a
In which part of a professional email should you try to be brief, but highly descriptive?         A. The domain   B. The subject line   C. The emoticons   D. T
the military understanding reached by great britain, france, and russia is called:
. Food labels can make claims about the relationship between a nutrients, food, disease or health-related condition. For example: calcium helps prevent osteopor
solve for y: x/y - 8 = w
Which landmark pictured on Segovia’s coat of arms is believed by local legend to have been built by the devil?