Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

which do you think would be warmer on a winter day when there is no wind a thick forest or a grassy field? explain your answer
A scientist repeats another scientist's experiment but guts different results. What are possible causes
Rectangle EFGH is graphed on a coordinate plane with vertices at E(-3,5), F(6,2), G(4,-4),and H (-5,-1). Find the slopes of each side.
It took Marty 10 seconds to walk 15 feet. How fast was he walking in feet per second. Answer with supporting work
Show the tens fact you used write the difference. 12-7=
Vicky made some purchases at the sunflower market. she bought strawberries for $3.50, carrots for $2.25 and a bouquet of flowers for $9.95. if sales tax is 5%,
How to divide 9 divided 204?
WHAT is the unit rate for 115 miles in 2 hours
what is 0.362 in expanded form
phil has three times as many rocks has Peter together they have 48 how many more rocks does Phil have then Peter