makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Explore one of the agencies for quality improvement listed in this module's lecture. Write a one-page summary of what the agency does, who it affects, and how i
The length of the major axis of the ellipse below is 10 What is the sum of the lengths of the red and blue line segments? A. 10 B. 5 C. 15 D. 20
An interference pattern is produced by light with a wavelength 590 nm from a distant source incident on two identical parallel slits separated by a distance (be
Which is a Qualitative graph?
Childress Company produces three products, K1, S5, and G9. Each product uses the same type of direct material. K1 uses 4 pounds of the material, S5 uses 2.2 pou
Please help! Change 3/8 to a decimal fraction.
What are the zeros of the polynomial function? f(x)=x^3+x^2−9x−9
Drag the tiles to the boxes to form correct pairs. Not all tiles will be used. The height (in feet) of a rocket launched from the ground is given by the functio
ਡwhat is oral history? ​
What does the underlined word mean in the following sentence? Yo uso "un mapa" para navegar. a mile a city block a map to cross