giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Simple squamous epithelial tissue is found in blood vessels and lung tissue. - Why is this type of tissue used in these body parts? - Explain how the form of t
Determine if the three lengths can be the measures of the sides of a triangle : 16 ft, 6 ft and 2 ft.
according to the National Alliance to end homelessness in January 2016 third war 578,424 people experiencing homeless given any night in America pretend you are
Help me please with this question
SOMEONE PLEASE HELP ME WILL GIVE 30 POINTS PLUS BRAINLIEST!!! PLEASE DO NOT WRITE IF YOU DONT KNOW THE ANSWER!!!
Which of these is the process of making connections between different pieces of information? A. Decoding B. Etymology C. Highlighting D. Synthesis
I need help what’s the answer
Help pls will give Brainly points
11. Should 3rd party candidates be allowed to debate?
Federalists supported a strong central government. Which characteristics best describe the federalists?