thatlilpanda24
thatlilpanda24
01-12-2020
Mathematics
contestada
Answer is below here ⬇️ :D
Respuesta :
browniemaster323
browniemaster323
01-12-2020
Answer:
x=4
Step-by-step explanation:
(x+8)= 9/(3/4)
x+8= 12
x=4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
the value of x=4 is the solution to all following equation except witch? 2x+7=15 x+5=3x-3 3(x+1)=x+11 or x+12=5x-2
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
On the periodic table, each element has a unique name and formula? True or false?
What methods did colonists use to protest actions by parliament between 1765 and 1775?
Is 6/10 equal to 2/5
Which is an example of hypothetical evidence? A: Most politicians hire professional speech writers to prepare what they say. B: In his latest speech, Mayor John
A newly discovered tree species has cone-like structures that are covered with exposed seeds. Which plant group does it most likely belong to?
Tamika went hiking with her friends.the beginning of the elevation of -1. The highest elevation on the hiking path 100 feet. What is the difference in two eleva
What economic activity is at the heart of mercantilism
the number of birds that Vikram saw on a nature walk is 1 less than 4/5 the number of birds that Shaya saw. Shay saw a total of 10 birds. how many birds did vik