jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Please i need help!!
How did Enlightenment thinkers influence the Declaration of Independence? No Links Pls!
If p is inversely proportional to the square of q, and p is 25 when q is 3, determine p when q is equal to 5.
What day is mother's day celebration on?​
Why did the "artificial hierarchy" of Jim Crow go "against every human was it maintained because of that? Desire prime prime and how
3 customers entered a store over the course of 6 mintues. At what rate were the customers entering the store in customers per minute​
if anyone could help me it would helpful :)!!!
26. FUNDRAISING The Art Club receives $10 plus $2 for every sculpture they sell for a fundraiser. The expression 2x + 10 represents the amount the Art Club rece
How many kJ are needed to heat 300.0 g of ice at -5.00°C into steam at 100.°C?
HELP I NEED ANSWER BEFORE 11 59