Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

How can I conver 3m into ft
cuanto da 14,350x0,005÷0,0006?ayuda porfis ​
List three things that are affected by the number of double bonds in a fatty acid. a) Melting point b) Stability c) Nutritional value d) Solubility
How is Gilgamesh described by the narrator at the start of the epic?
Two inductors, that have the same length of wire but one has the turns spaced further apart will have?
hello and hello and hello and hello
MP REASONING In Exercises 33-36, find the number of sides for the regular polygon described. 33. Each interior angle has a measure of 156°. 34. Each interior an
Which equation matches the function shown in the graph? 3-Y 2- 1- 0- B. -E O A. y = 3 sin(x) O C. 27T y = 2 sin (2x) + 1 y = 3 sin (2x) OD. y = 2 sin (x) + 1 3π
How many milliliters are in 6.75 liters?
What did Jesse do wrong here? Describe her mistake.