Seudónimo Seudónimo
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

the cost for a loaf of bread is $1.90. what will be the cost for 1 1/2 dozens loaves of bread

Respuesta :

skygamerpanda
skygamerpanda skygamerpanda
  • 03-11-2020

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Do These makes sense? Its for my Spanish Class 1) yo tengo la clase de ciencias primer 2) mi la clase de estudios sociales comienza a las diez cuarenta y cinco
math.round(math.abs(-4.7)​
way did aunt jane retuse or lie down on the bed.ans​
What's the number, if one-fourth of it is 12?
Which is the best example of synesthesia? O A. The music sounded strange. B. The music sounded sour. C. The music sounded quiet. D. The music sounded beautiful.
Find the coefficient of x² in (3x² – 5) (4 + 4x²)
Was Geoffrey negligent when he hit the golf ball that injured Paula?
What's the solution 2xy - 4x + 3x; Given that x = -3 and y = 5
Help ASAP Which sentence has an inappropriate shift in verb tense? Jake went to the food fair after he attends the lecture. Max visited his grandmother when he
Read the passage below. Then, explain how the explicit and implicit details in the passage help the reader make the following inference: Felix will most likely