C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Stuck on algebra 1 problem (picture included)
What advantages allowed cortes small army to conquer mexico?
100-8301>7320<8393+939=?
Divide 9x^2-21x-20 by x-1
How does the Romanesque bust, Reliquary, reflect another culture's influence? Be sure to identify the culture that is reflected in the Romanesque bust and how t
Which two plates meet close to the eastern border of russia?
He process of dna replication occurs just before ______________. a.cytokinesis b.replication c.cell division d.nucleosynthesis reactivate
BRAINLIEST Which of the following adaptations will help a plant survive in a desert? A. Stem that stores water B. Shallow root system C. Large surface area D.
After a juvenile has been taken into custody, which of these is the next step in the judicial process that must be taken? Question 11 options: adjudicatory
What roles do polysaccharides play in living things