emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEST !!!!!!!!!!! Solve the system of equations x-2y=3 3x+y= -5 A) (-2,-1) B) (-1,-2) C) (7,2) D) (2,7)
what is the intial value and rate of change in this graph. please explain step by step!!!!!
During World War ll Japanese-Americans were
what are the 5 conditions for genetic equilibrium related to the Hardy-Weinberg principle
What is a thesis statement?
In its earliest incarnation, fusion was a musical style formed by combining?
What's the length of a segment that begins at the point (2, 3) and ends at the point (18, 15)?
Can someone please help me I would appreciate it please
The cost of a parking permit consists of a one time administration fee plus a monthly fee. A per I purchased for 12 months costs $660. A permit purchased for 15
Lisa ordered 3 balls of yarn, for a total of 717.3 meters of yarn. How many meters of yarn did each ballon contain?