pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

THe solution turns green. what do you think has happened?
50 Points Help Scientific question – Yes or No?1. What is the effect of cigarette smoke on lungs?2. Why is blue the best color in the world?3. Did the grass tur
Which two lines in the poem indicate its theme?
Evaluate the expression if g=2, r=3, and t=11. g + 6t
1. Which system works with the circulatory system to get nutrients delivered to the body's cells? respiratory excretory nervous digestive
We wish to determine the density of a metallic alloy at 25oC. This is done as follows. A pycnometer weighs 20.455g empty and 31.486g when filled with water at 2
Because the state Supreme Court would pass its legal judgment of the court case, the case was considered to be under state no federal jurisdiction. What does ju
√25, -25/4, 200% -6 3/8 in descending order
You decide to clean the bathroom. You notice that the shower is covered in a strange green slime. You decide to try to get rid of this slime by adding lemonade
-124 = -7(5x+ 6)- 6x how do I solve this