willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

can a triangle be formed with the side lengths of 8 cm 4 cm and 12cm
What is the opposite of grew?
What steps did the Cherokee take to try to resist removal, and what was the result?
What is seven an twenty-six one hundredths rounded to the nearest whole number?
The length of a city block running north to south in NYC is about 5 times 10 to the negative second power miles. The distance from NYC to Mumbai, India is about
The value of y varies directly with the value of x, and y = –21 when x = 3. Which equations represent the relationship between y and x? Choose exactly two answe
what is three fiths of 45
the base si unit for electric is the
A royal colony is owned by the crown and a proprietary colony is owned by wealthy individuals or companies. A. True B. False
what is the length of the hypotenuse of a right triangle with legs that measure 8 and 13 cm round the answer to the nearest hundredth