bthompsonaz
bthompsonaz bthompsonaz
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.

Respuesta :

fdsasssd fdsasssd
  • 02-11-2020

buy 12 gronal bars and 9 pounds of fruit to use you money

48-12=36/4=9

Answer Link

Otras preguntas

Geometry! Please help. See image. BRAINLIEST!
Check all that apply x^2+8x+16=2 Help me please!!
To place your savings into different types of savings instruments is to
Please help!!! Need help ASAP!
Which expression can be used to determine the length of segment ZY? See image.
I need the answer to the bottom one not the top.
Deciding whether to express yourself, inform others, or persuade readers are issues related to the _____ of writing an essay. A. medium B. point of view C. audi
Describe an environmental factor that could influence natural selection and decrease genetic diversity and pick a specific example to illustrate your point
Can you please help
Which stage of meiosis begins with the synchronous splitting of the centromeres, which hold the sister chromatids together, allowing the chromosomes to move tow