chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

How the combination of electrons, protons ans neutrons results in the neutral charge of an atom?
Which of the following is true? A. Some levels of tobacco use are safe. B. Some tobacco products do not cause cancer. C. All forms of tobacco are addictive.
30-[(9x2)-(3x4)] numerical expression ;)
What is the name of the period that has the digits 913,256.
Hi,Can some one tell me how to solve this problem √-27 (step by step please)
you have three numbers two of the numbers are 24 and 42 what is the gfc of these two numbers the third number is greater than 42 and does not change the gcf. Wh
Money is useful to people because it is __________.Select one of the options below as your answer: a. a medium of exchange b. prestigious c. nice to look at
Foreshadowing means A. putting secondary characters in the foreground of the story. B. hinting at things that will occur later. C. showing the readers the dark
How do you write 47300 in scientific notation
how many times can 21 go into 336