bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Chad drove 28 miles using one gallon of gas and all together he drove 308 miles using 11 gallons of gas. Chads car continues to get the same number of miles pe
How to round to the nearest whole number?
these five rational numbers are plotted on a horizontal number line. -2/3, 7/8, -4/5, 7/10, -4/3. which statement is true. -4/3 is farthest to left, and 7
When and where was the oath of office established?
what's the measure of angle 1? what's the measure of angle 2? what's the value of x? what's the value of y?
How has Kansas adapted to the environment
What is 95 percent of 7500?
Find w12, the work done on the gas as it expands from state 1 to state 2.
What is the tool that tracks the movement of clouds?
which is bigger 40% of 180 or 1/4 of 320